Latvian English

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola

No bērnudārza grīdas linoleja līdz mākslas darbam!

2024. gada pavasarī, 12. martā,  Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē  "Vadakstīte" pie sagatavošanas vecuma bērniem viesojās Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas pārstāves Dace Paeglīte, Ilona Troščenkova un Alise Rudēvica ar stāstiem par mākslas skolu un nelielu ekspozīciju no mākslas skolas audzēkņu darbiem. Tikšanās laikā 6-7 gadus veciem bērniem bija iespēja piedalīties divās meistarklasēs "No bērnudārza grīdas linoleja līdz mākslas darbam" un masku darbnīca "Austrālijas aborigēnu punktošanas tehnika".

Izglītības iestāžu sadarbība sākās 2021.gadā, kad pirmsskolānotika četru grupu kapitālais remonts, kura laikā atsedzot grīdas klājumu, kā senākais no tiem atklājās brūnas viendabīgas masas linolejs, ko vadītājas vietniece Sarma Geka, esot pēc pirmās profesijas vizuālās mākslas skolotāja, atpazina kā noderīgu linogriezuma tehnikai un piedāvāja to mākslas skolai.


Sākumā grafikas skolotāja Alise demonstrēja, kā nelielā linoleja gabaliņā ar speciāliem instrumentiem var iegrebt zīmējumu un pēc tam, uzklājot grafikas krāsu, izveidot vairākus viena zīmējuma novilkumus. Bērni ar interesi piedalījās krāsas pierullēšanas darbos un rezultātā aplūkoja kopīgi veidoto grafikas atspiedumu. Tas bija ļoti interesanti!

Pēc tam, kopā ar pirmsskolas vadītājas vietnieci Sarmu tika novadīta masku rotāšanas darbnīca Austrālijas aborigēnu mākslas stilā. Bērni pētīja globusu, meklējot, kur atrodas Latvija un Austrālija, kāds milzīgs attālums ir starp tām un tad katrs bērns ķērās pie savas maskas rotāšanas, izmantojot guašas krāsas punktiņus. Maskas izdevās jautras un galvenais, ka katram no bērniem darbā bija izmantotas pilnīgi atšķirīgas krāsas un cits rotājums.

Tikšanās noslēgumā vienojāmies, ka septembrī varēsim atkal satikties, bet nu jau mākslas skolā!!!

 

        


Atpakaļ

Kā mūs atrast

Kontaktinformācija

Sazinies ar mums!

+371 67181041 Graudu iela 59, Rīga, Latvija