Latvian English

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola

Latvijas ainava. Abstrakcionisms un tēlainība.

Šajā izstādē piedāvājam veltījumu Latvijas 100gadei - 10 ģeometriskā abstrakcionisma darbus ar tēlainības elementiem par Latvijas ainavu, kuru autori  ir Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas audzēkņi. 

2017. un 2018. gada mijā mūsu skolā veselu nedēļu notika noskaņu darbu gleznošana radošajās darbnīcās, kurās piedalījās visi skolas audzēkņi. Kopīgi tika uzgleznoti lielformāta darbi, izvēloties ģeometrisko abstrakcionismu, kam raksturīga dažādu formu, krāsu laukumu, taišņu un lauztu līniju kombinēšana un sajūtu veidošana. Tomēr bez tēlainības neiztikām, jo izstādi papildina telpiskas, krāsainas mājas un cilvēku tēli.
Jaucot toņus un gleznojot, domājām par Latvijas zemi vispārināti, par tās debesīm, jūru, pļavu, pilsētu naktī, puķu dārzu, par saulaino un pelēko dienu, par pavasari, un ziemu, meklējām daudzveidīgu toņu un nianšu  sajūtas, vienkārši sarindojot krāsu toņus vienu pie otra, kas tad arī radīja noskaņu par katru no tēmām.
Vai mums ir izdevies radīt Latvijas ainavu noskaņas abstraktajos gleznojumos? Vai mēs esam to  spējuši parādīt dažādu krāsu toņu kombinācijās un salikumos?
Gribam ticēt, ka mūsu gleznojumi var skatītājus ieinteresēt, jo tur ir ielikta liela mūsu visu kopīgā mākslas skolas enerģija! Taču pie katra no mūsu 10 darbiem ir apskatāmi vēl 10-12 Latvijas gleznotāju stāsti par Latvijas zemi, kas veido ieskatu jau citā vēstījumā - kā to pašu stāstu var izstāstīt ar citiem, reālākiem tēlainības izteiksmes līdzekļiem.
Iepazīstiet šos darbus!
Mēs ticam, ka, ka apzinot arī šo 100 Latvijas gleznotāju vārdus un darbus, mūsu domas par Latviju veidos katra personīgo pasauli lielāku un bagātāku!!!
Abstrakcionisms (no latīņu valodas abstractio - attālināšana, atvilkšana) ir  mākslas virziens, kam raksturīgs nevis konkrētu apkārtējās pasaules objektu attēlojums, bet gan daudzveidīgas dažādu krāsu laukumu un līniju kombinācijas.

 


Atpakaļ

Kā mūs atrast

Kontaktinformācija

Sazinies ar mums!

+371 67181041 Graudu iela 59, Rīga, Latvija